Kometa 46P/Wirtanen

 Astrofotografia. Nocna fotografia krajobrazowa i polowanie na kometę 46P/Wirtanen


Fotografia krajobrazowa, astrofotografia, astronomia, landscape photography, astrophotography
Kometa 46P/Wirtanen

Ubiegłej niedzieli, a dokładnie w noc z niedzieli na poniedziałek (16/17 grudnia 2018) obok gromady Plejad znajdowała się kometa 46P/Wirtanen.Warunki do obserwacji były okropne. Okropny smog, dużo chmur wysokich, spore zanieczyszczenie światłem, które to wprost rozświetlało wszystko na niebie i do tego świecił jeszcze Księżyc.

Na kometę polowałem jeszcze przed zachodem Księżyca. Niestety nie mogłem tyle czasu spędzić w plenerze, więc nie doczekałem zachodu "wrednego łysego".Ostatnimi czasy pogodę mamy okropną. Cały czas chmury, z których ciągle padał deszcz, a ostatnio śnieg. Dobrze, że choć takie okno pogodowe nam się trafiło i obserwacja była możliwa. Ja się cieszę podwójnie, gdyż mogłem wypróbować nowy aparat oraz gimbala do nagrywania vlogów.


Wirtanen pięknie świecił obok Plejad. Jego zielonkawo-seledynowe światło mnie mocno urzekło. Szkoda, że takie zjawiska występują dość rzadko, a gdy już są, to warunki obserwacyjne jakby na złość stają się okropne.PS. Tak wiem Kochani, zaniedbałem tego bloga. No mam zamiar się poprawić. Trzeba nadrobić materiały itp. Od nowego roku mam zamiar wprowadzić trochę zmian, co do bloga, kanału, czy fanpage. Myślę, że zmiany na plus, na dobre. Powolutku do celu!
Komentarze

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszam do komentowania!
Uwaga - Obraźliwe treści, oraz nietreściwe komentarze, nie związane z treścią i reklamujące inne blogi, czy strony będą automatycznie lądować do spamu.