Księżycem Świecone | Fotografia nocna z wykorzystaniem światła Księżyca

Jak fotografować w świetle księżyca
Księżyc - "element" znienawidzony przez wielu fotografów. Czyżby prawidłowo?
Jak dla mnie Księżyc jest wielkim sprzymierzeńcem fotografa krajobrazowego. Dzięki niemu możemy tworzyć na fotografiach swoistą magię.
Jego jasne światło (no światło Słońca odbite od globu Księżyca) jest specyficzną "żarówą", która cudownie oświetla nasz fotografowany krajobraz.

Księżyc w okolicach pełni daje tak mocne światło, że możemy używać dość niskich czułości matrycy naszego aparatu, dzięki czemu nasze zdjęcia są bardziej szczegółowe i mają one dużo mniej szumu.Warto też nadmienić o magii tego światła. Nasze zdjęcia mogą mieć charakter zdjęć nocnych, z widocznymi gwiazdami, a zarazem z cudownymi cieniami i światłami niczym podczas fotografowania w dzień.
Ja osobiście podczas pełni i w jej okolicach uwielbiam fotografować nie tylko krajobraz, czy architekturę, ale także las i śródleśne drogi.
Cudowne cienie rzucane przez drzewa oraz rozświetlone księżycem listki tworzą na zdjęciach fajną, wyjątkową atmosferę.


Krajobraz także zyskuje magii. Gdy księżyc jest za naszymi plecami, najlepiej delikatnie z boku za którymś z naszych ramion, wtedy przestrzeń nabiera delikatnych barw, a niebo zarazem, zachowuje swój nocny charakter.
Wiadomo, Księżyc daje nam duże LP (zanieczyszczenie światłem) i w takim przypadku ciężko będzie robić zdjęcia Drogi Mlecznej, czy mocno gwieździstego nieba. Jednak zachowując pewne zasady, jak ta, by Księżyc był za naszymi plecami, za aparatem, wtedy możemy uzyskać na naszym zdjęciu sporo jasnych gwiazd, które dodadzą charakteru całości kadru.Kochani oczywiście zapraszam na poradnikowego VLOGa fotograficznego z tego księżycowego pleneru.


Komentarze

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszam do komentowania!
Uwaga - Obraźliwe treści, oraz nietreściwe komentarze, nie związane z treścią i reklamujące inne blogi, czy strony będą automatycznie lądować do spamu.